Menu Zamknij

Dla domu

light-bulb-984551_1920
Prąd ze słońca !
Ciesz się energią dostarczaną prosto
ze słońca i przetwarzaj ją
we własnym domu .

W czasach w których samowystarczalność jest gwarancją sukcesu, każdy musi mieć możliwość wyboru, sposobu dostawy energii elektrycznej. A co jeśli sam jest w stanie zapewnić sobie większość zużywanej energii elektrycznej?
Pamiętajmy że z każdym kolejnym rokiem, energia ta będzie wzrastała do poziomu stawek Unii Europejskiej, a dokładnie naszych zachodnich sąsiadów.
Dlatego bądźmy prosumentami !- produkujmy i zużywajmy na własne potrzeby.
Proponowane przez naszą firmę systemy fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Za pomocą ogniw krzemowych oraz wysokiej klasy urządzeń inwertorowych klient ma do dyspozycji własną energię elektryczną o takich samych parametrach jak w sieci energetycznej.

Nie wielkość domu czy ilość mieszkańców, a wysokość rachunków za prąd jest podstawowym kryterium pozwalającym oszacować prawidłową wielkość instalacji fotowoltaicznej. Precyzyjnie dobrana instalacja? Najważniejszym jej parametrem jest moc określana skrótem kW, która zależy właśnie od tendencji zużycia prądu w danym gospodarstwie w skali roku.

Dlaczego warto ? Przy pomocy instalacji fotowoltaicznej prywatny inwestor może produkować własny prąd, który wykorzysta do zasilenia gospodarstwa domowego. W zależności od mocy fotowoltaiki, wyprodukowana energia może całkowicie lub częściowo pokryć zapotrzebowanie energetyczne budynku, co z kolei wpłynie na znaczne zmniejszenie rachunków. Jeżeli panele fotowoltaiczne produkują większą ilość prądu niż zużywa inwestor, nadwyżki zostaną odesłane do sieci i tam zmagazynowane. Mogą zostać odebrane w dowolnym momencie większego zapotrzebowania energetycznego. W ten sposób inwestor może całkowicie uniezależnić się od cen i dostaw prądu, wykorzystując jedynie własną, ekologiczną energię. Wówczas jedyne koszty, jakie ponosi do sieci to tak zwana opłata stała, wynosząca około 150 zł rocznie. Przy dzisiejszych galopujących w górę cenach prądu, inwestycja w fotowoltaikę spłaca się w przeciągu 6-8 lat